Tc ile araç borç sorgulama işlemleri

tc kimlik numaranız ile borç sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz

Tc kimlik numarası ile motorlu taşıt mtv sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işlemleri Teknolojik gelişmeler ile vatandaşlarımızın kolaylığına sunulan hizmetlerden bir tanesidir araç borç sorgulama işlemleri. Şimdi sizlere aracınızın borçlarını Mtv vergilerini nasıl sorgulayabileceğiniz hususunu anlatmaya çalışacağım.

 

mtv sorgulama

 
Gelir İdaresi Başkanlığı'nın "MTV Sorgulama" sayfası yoluyla "Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulaması" yapabilirsiniz. MTV Sorgulaması için, "MTV Sorgulama Ekranı"ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. MTV Borç Durumunu öğrenmek için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı'nın İnternet vergi dairesi sayfasına gitmeniz gerekiyor. sayfada "Sık Kullanılanlar" bölümündeki MTV Sorgulama linkine tıkladıktan sonra "MTV Sorgulama" sayfasına yöneleceksiniz. Bu sayfada açılacak sorgu ekranına plaka, Vergi Kimlik No, TC Kimlik No ve aracın tescil tarihi girilerek MTV sorgulaması yapılabiliyor. MTV Sorgulaması için bu sayfaya bakınız.
 

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp Yine yukarıdaki linke giriş yaptığınızda Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme seçeneğinden, mevcut borçlarınızı hiç zahmetsiz şekilde de ödeyebilirsiniz. Hemen aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sayfadaki bilgileri doldurarak tamam butonuna basınız.

arac    Yorum Gönder