Tc ile araç borç sorgulama işlemleri

Tc kimlik numarası ile motorlu taşıt mtv sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işlemleri

Teknolojik gelişmeler ile vatandaşlarımızın kolaylığına sunulan hizmetlerden bir tanesidir araç borç sorgulama işlemleri. Şimdi sizlere aracınızın borçlarını Mtv vergilerini nasıl sorgulayabileceğiniz hususunu anlatmaya çalışacağım.

mtv sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “MTV Sorgulama” sayfası yoluyla “Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulaması” yapabilirsiniz. MTV Sorgulaması için, “MTV Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. MTV Borç Durumunu öğrenmek için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet vergi dairesi sayfasına gitmeniz gerekiyor. sayfada “Sık Kullanılanlar” bölümündeki MTV Sorgulama linkine tıkladıktan sonra “MTV Sorgulama” sayfasına yöneleceksiniz. Bu sayfada açılacak sorgu ekranına plaka, Vergi Kimlik No, TC Kimlik No ve aracın tescil tarihi girilerek MTV sorgulaması yapılabiliyor. MTV Sorgulaması için bu sayfaya bakınız.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Yine yukarıdaki linke giriş yaptığınızda Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme seçeneğinden, mevcut borçlarınızı hiç zahmetsiz şekilde de ödeyebilirsiniz. Hemen aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sayfadaki bilgileri doldurarak tamam butonuna basınız.

arac

 

 

Bir önceki yazımız olan Tc İle mahkeme sorgulama işlemleri başlıklı makalemizde sigorta sorgulama, Sorgulama ve sorgulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Tc ile araç borç sorgulama işlemleri uyap sorgulama,uyap vatandaş,uyap vatanda dosya sorgulama,tc kimlik no ile araç sorgulama,tc ile araç sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Tc ile araç borç sorgulama işlemleri makalesi Ana Sayfa, UYAP SORGULAMALARI kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.