Tc kimlik no ile sigorta sicil sorgulama

Tc kimlik no ile sigorta sicil numarasını sorgulama ve öğrenme hakkında bilgiler

Şimdi arkadaşlarım size bir çırpıda hem sigorta hizmet dökümü gün toplamlarınızı hemde sigorta sicil numaralarınızı öğrenmenin çok basit bir yolunu göstereceğim. Bu arada sigorta sicil numaraları yerine artık tc kimlik numaralarınızda birebir örtüşüyor ve geçiyor arkadaşlarım.

Tc kimlik no ile ilk sigorta başlangıç tarihini öğrenme iş başlama tarihi sorgulama hakkında bilgiler

Yeni sigortalı olanlar için bu bir sorun değil çünkü tc kimlik numaralarına otomatik olaraktanımlanıyor sigorta numaraları. Bu konuyu eskiden sigortalı olmuş, tevellütü eski olan vatandaşlarımız için açmaya karar verdik. Daha önceden Devlet ile olan ilişkilerin gerek yoğunluğu, gerek karışıklığından mıdır nedi bilemiyorum, çok sayıda sigorta numaralarımızın olmasının yanı sıra bu işler bu kadar kolay değildi. Örneğin benim babamın 4 tane sigorta numarası çıktı. 1973 yılında almış 1975 te almış…. Neyse tüm numaraları bir dilekçeye yazarak şu nmarada birleştirilmesini istiyoruz dedik te allahtan tek numarası oldu. Gerçi babam şimdi emekli oldu. Darısı sizin başınıza :)Ne yapacaksanız bu kadar parayla.

İlk sigorta girişimi nasıl öğrenebilirim ?

Gayet basit vatandaşlar, kimlik yanınızda mı tamam yanınızda o zaman aşağıdaki linke tıklıyorsunuz.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

ilk-sigorta-giriş-tarihini-öğrenme-600x334

Bundan sonra sırasıyla, resimde de görüldüğü gibi size sorulan soruları cevaplayıp sorgula diyorsuinuz. Menüden de hizmet sorgulamaya bakarak işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Tc ile gss sorgulama işlemleri nasıl yapılır başlıklı makalemizde gss borç sorgulama, gss tescil kaydı ve gss tescil kaydı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Tc kimlik no ile sigorta sicil sorgulama sigorta sorgulama tc kimlik no ile,sigorta sicil sorgulama,tc kimlik no ile ssk sicil no öğrenme,ssk sicil sorgulama tc kimlik no ile,tc kimlik no ile sgk sicil no sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Tc kimlik no ile sigorta sicil sorgulama makalesi Ana Sayfa, Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.