Ustalık belgesi sorgulama


Tc kimlik no ile ustalık belgesi sorgulama ve öğrenme işlemleri hakkında detaylı bilgiler

Meslek grubunuzda kalfalık belgesinden sonra alınan ustalık belgelerinini hak ettiğinizi hak etmediğinizi ustalık belgelerinizin çıkıp çıkmadığını sorgulayacağınız sayfaları araştırıyorum. Öncelikle Devletin resmi sitelerinin ekmek peynir gibi dares ve link değiştirmesi hiç hoşuma gitmiyor. Bir kaç uygulama hariç, hep tanıtımını ve sorgulamayı şuradan yapabilirsiniz dediğimiz linklerin silindiğini görüyorum. Buda ister istemez sizi konulara yada sorgulamalara yanlış şekilde yönlendiriyormuşuz gibi bir izlenim veriyor. Bu bizimle alakalı bir durum değil arkadaşlarım. Devlet sitelerindeki uygulamalar sonra bize kızmayın lütfen.

Örneğin araştırmalarımda aşağıdaki gibi bir sayfa buldum bu sayfa üzerinden yambis.csb.gov.tr üzerinden sorgulama yapıldığı yazıyor ama linke tıkladığımızda sayfanın kaldırıldığını görüyoruz. Bahsettiğim gibi devlet bağzı uygulamaları kaldırmış malesef.

http://www.csb.gov.tr/iller/yalova/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=6190

Uzun uzadıya yaptığım araştırmalarda çok ciddi bir sonuca ulaşamadım. En iyisi ustalık belgesi için başvurduğunuz yerden sonuç almanız olacaktır diye düşünüyorum. Sağda solda verin tc nizi ustalık belgesinin sonucunu verelim şeklinde olan sitelere lütfen itibar etmeyiniz. Yok işte Devlet’in resmi sitelerinde bile yok şahıs nası verecek size bu bilgilerin sonucunu?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)