Malülen emeklilik sorgulama


Tc kimlik no ile malülen emeklilik sorgulama işlemleri

Öncelikle Mülüllük maaşı almak için şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Yani Sosyal GÜvenlik Kurumu SGK tarafından açıklandığına göre, malülen emekli aylığı alabilmek için şart : en az on yıl sigortalılık sürenizin olması ve 1800 iş günü pirim ödemiş olmanız gerekiyor. Yine buna hak kazanmak için kronik bir hastalığınızın olması durumunda da malülen emekli olabiliyorzunuz. E benim astımım var ben olurmuyum, e benim bi ayağım yok ben olurmuyum ? Çalışma gücünüzü en az  %60 yitirmiş olmanız gerekiyor. Bununda kriterini yine rapor alacağınız hastaneler veriyor size ve ona göre SGK Müdürlüklerine müracaat ediyorsunuz.

Şimdii gelelim konumuza, TC İLE MALÜLEN EMEKLİLİK SORGULAMA olayını bu bilgilerle birlikte araştırdım. Yine tc ile malülen emeklimiyim sorgulamam lazım diyenler için kötü haberim var. Tc kimlik numaralarınız ile bunu malesef sorgulayamıyorsunuz arkadaşlarım. Yapacağınız şey alo 182 hattından bilgi almak yada bağlı bulunduğunuz şehirde bulunan SGK Müdürlüklerine gitmek ve buralardan sormak olacak. Her zaman söylüyorum bir kez daha söyleyeyim. Gereksiz sitelere gereksiz şekilde kimlik bilgilerinizi asla vermeyin ve girmeyin.

TCİLESORGULAMA.COM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)