İsim bulmak istiyorum nasıl yaparım


Tc ile isim bulma isim sorgulama ve öğrenme hakkında bilgiler Elinizde bulunan bir tc kimlik numarasının kime ait olduğunu sorgulamak ve öğrenmek istiyorsunuz. Bende bu konuyu sizler için araştırdım. Öncelikle hemen aşağıda bulunan internet sitesine girdim. Bu internet sitesi tevlete ait resmi bir sayfa olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sitesiydi. Linki hemen aşağıda.

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ >>>>TIKLAYINIZ

Resimdende görebileceğiniz gibi bu sitede yer alan sorgulamalar 5 taneden oluşuyor. Her birine tek tek girip iyice derinlemesine araştırdım arkadaşlarım. Yine malesef sadece elinizde TC kimlik numarsı var ise tam anlamı ile sorgulama yapamıyorsunuz. Zira sizden sorgulama yapılan tc kimlik numarasının diğer bilgilerinide soruyor. E zaten diğer bilgileri elinde bulunduran bir kişi tc nin kime ait olduğunuda bilir. Bu vatandaşın güvenliği gerekçesi ile sınırlandırılmış diye düşünüyorum. Yani sadece TC var elinizde, malesef bu kimdir göremiyorsunuz vatandaşlık sistemi üzerinden bilginiz olsun.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)