Tc ile icra sorgulama

Tc kimlik no ile icra sorgulama işlemleri ?

Adınıza çıkmış bir borç yada kredi kartı belki kefillikten dolayı adınıza icra çıkmış olabilir. Aslında herkes paranın derdinde bu 118 le başlayan bir ton da numara var icra durumunu sorgulayabileceğiniz. Ama bunun yerine ben sizlere vatandaş portala giriş yaparak sorgulama yapın derim. Hem daha hesaplı olur bu hizmetleri sağlayan firmalardan ( 118 li nolar ) hemde kendi gözünüzle görürsünüz diye düşünüyorum.

uyap

Vanatdaş portala girebilmek için de e-devlet şifresi oluşturmuş olmanız gerekiyor arkadaşlarım. Bu hizmetten yararlanmak için bu şart. Sadece tc kimlik ile bu özel ve gizli bilgilere girmeniz kesinlikle mümkün görünmüyor. Tc kimlik numaranız yeterli değil anlayacağınız. Eğer e devlet şifrem var diyorsanız hemen aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak gerekli icra sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

ADIMA İCRA VAR MI >>>>>TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tc ile gss sorgulama işlemleri nasıl yapılır başlıklı makalemizde gss borç sorgulama, gss tescil kaydı ve gss tescil kaydı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Tc ile icra sorgulama icra sorgulama,icra takibi sorgulama,icra borcu sorgulama,icra takip sorgulama,tc ile icra sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Tc ile icra sorgulama makalesi Ana Sayfa, Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Tc ile icra sorgulama” için 12 yorum

 1. rahmi ağdağ diyor ki:

  güzel

 2. rahmi ağdağ diyor ki:

  çok güzel bir uygulama

 3. Yakup Kilinc diyor ki:

  Beyler, Bayanlar,

  benim 2002 yilinda 750 Milyon (750TL) borcum varmis simdi icrada 5250TL borcum cikiyor. Allahtan revami 4500TL faiz istiyorlar ne Yapmam gerekiyor ?

  • Pelin diyor ki:

   Eğer Değişmediyse;

   4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNU DEĞİŞTİREN 4822 SAYILI KANUN
   14.03.2003 TARİH VE 25048 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI
   KREDİ KARTI MAĞDURLARINA ÇÖZÜM GETİREN GEÇİCİ MADDE
   (4822 Sayılı Kanun İçin Tıklayınız)
   BU KANUNUN YAYIMINDAN ÖNCE BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ NEDENİYLE ÖDENMEYEREK İCRA TAKİBİ AŞAMASINA GELEN VEYA İCRA TAKİBİNE KONU EDİLEN KREDİ KARTI BORÇLARI, TEMERRÜT TARİHİNDEKİ ANA PARAYA, YILLIK YÜZDE ELLİYİ GEÇMEMEK ÜZERE GECİKME FAİZİ UYGULANMAK SURETİYLE ONİKİ EŞİT TAKSİTTE ÖDENİR.
   KREDİ KARTI BORÇLARI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN HER TÜRLÜ TAKİP, YUKARIDA YER ALAN HÜKME GÖRE İLK TAKSİDİN ÖDENMESİYLE DURUR VE SON TAKSİDİN ÖDENMESİYLE BİRLİKTE TÜM SONUÇLARIYLA ORTADAN KALKAR.
   BU MADDE HÜKÜMLERİ, TÜKETİCİNİN KREDİ VERENE, KANUNUN YAYIMI TARİHİNDEN İTİBAREN OTUZ GÜN İÇİNDE YAZILI MÜRACAAT ETMESİ HALİNDE UYGULANIR.
   1- KREDİ KARTI BORÇLARI İCRA TAKİBİ AŞAMASINDA OLUP KENDİLERİ HAKKINDA HENÜZ KANUNİ TAKİP BAŞLATILMAMIŞ OLAN TÜKETİCİLER:
   KANUNUN YAYIMI TARİHİNDEN İTİBAREN 30 GÜN İÇİNDE BANKAYA YAZILI OLARAK BAŞVURARAK;
   BANKA TARAFINDAN KENDİLERİNE İHTAR EDİLEN BORCUN
   4822 SAYILI YASA’ NIN GEÇİCİ BİRİNCİ MADDE HÜKMÜNE GÖRE YENİDEN HESAPLANARAK ÖDEME PLANI ÇIKARILMASINI İSTEYECEKLERDİR.
   BANKA BU TALEBE OLUMLU CEVAP VERMEZ İSE;
   TİCARET MAHKEMESİNE GİDEREK MENFİ TESPİT VE FAZLAYA DAİR YAPTIĞI ÖDEMELERİN İADESİNE YÖNELİK İSTİRDAT DAVASI AÇACAKLARDIR.
   Yazılı Dilekçe Örneği
   ………..Bankası Şube Müdürlüğüne
   Bankanıza ait …nolu kredi kartı hamiliyim. Ödemelerimin gecikmesi nedeniyle temerrüt faizi uygulanan borcumun; 4822 sayılı Yasa’ nın geçici birinci maddesi gereği anapara borcuma yıllık %50 gecikme faizi uygulanmak suretiyle yeniden hesaplanmasını ve bu borcun 12 eşit taksitte ödenmesi esasına dayalı yeni bir ödeme planı çıkarılmasını rica ederim.
   İsim, İmza

   Kanunun yayımlandığı
   Resmi Gazete tarih/sayı: 14.03.2003/25048
   2- KREDİ KARTI BORÇLARINDAN DOLAYI İCRA DAİRESİ ARACILIĞIYLA ÖDEME EMRİ TEBLİĞ EDİLEN VE HENÜZ BORCA VE FAİZLERİNE İTİRAZ SÜRESİ GEÇMEMİŞ, BORÇLARI KESİNLEŞMEMİŞ OLAN TÜKETİCİLER:
   BU DURUMDA OLAN TÜKETİCİLER, YASA’ NIN YAYIMI TARİHİNDEN İTİBAREN 30 GÜN İÇİNDE BANKAYA YAZILI OLARAK BAŞVURMAK ÖN ŞARTIYLA;
   KENDİLERİNE ÖDEME EMRİ GÖNDEREN İCRA DAİRESİNE YAZILI BİR DİLEKÇE İLE BAŞVURARAK BORCUN FAİZİNE İTİRAZ EDECEKLER
   VE 12 AYLIK EŞİT TAKSİTLER HALİNDE ÖDEME PLANI ÇIKARILMASINI TALEP EDECEKLERDİR.
   Yazılı Dilekçe Örneği
   …..İcra Dairesi Müdürlüğüne
   Dosya No………………
   ………Dosya Numarası ile hakkımda icra takibi başlatılmıştır. Bu takibe konu olan borcun faizine itiraz ediyorum. 4822 sayılı Yasanın geçici birinci maddesi gereği borcun yeniden hesaplanması gerekmektedir. Bu sebeple, itirazımın dikkate alınarak söz konusu borcun 4822 sayılı Yasa gereği yeniden hesaplanarak, 12 eşit taksitte ödenmesi esasına dayalı yeni bir ödeme planı çıkarılmasını arz ederim.
   İsim, İmza

   Kanunun yayımlandığı
   Resmi Gazete tarih/sayı: 14.03.2003/25048
   3- HAKKINDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILMIŞ OLUP BORÇLARI KESİNLEŞMİŞ OLAN TÜKETİCİLER:
   BU DURUMDA OLAN TÜKETİCİLER, YASA’ NIN YAYIMI TARİHİNDEN İTİBAREN 30 GÜN İÇİNDE BANKAYA YAZILI OLARAK BAŞVURMAK ÖN ŞARTIYLA,
   İCRA TETKİK MERCİİNE BİR YAZILI DİLEKÇE İLE BAŞVURUP,
   4822 SAYILI YASA’ NIN GEÇİCİ BİRİNCİ MADDESİ GEREĞİ, BORCUNUN YENİDEN HESAPLANMASINI VE VARSA FAZLAYA DAİR YAPTIĞI ÖDEMELERİN İADESİNİ İSTEYECEKLERDİR.
   Yazılı Dilekçe Örneği
   …………………..İcra Tetkik Mercii Hakimliğine
   Dosya No….
   Hakkımda …. Bankası tarafından …nolu dosya ile icra takibi başlatılmıştır. 4822 sayılı Yasanın geçici birinci maddesi gereği borcumun yeniden hesaplanmasını, kısmi ödemelerim borcu aşmışsa tarafıma ödenmesini, takibin bu sebeplerle durdurulmasını, fazlaya dair haklarım saklı kalmak üzere arz ederim.
   İsim, İmza
   Kanunun yayımlandığı
   Resmi Gazete tarih/sayı: 14.03.2003/25048
   4- KREDİ KARTI BORÇLARINA DAHA ÖNCEDEN İTİRAZ ETTİKLERİ İÇİN MAHKEME AŞAMASINDA OLAN TÜKETİCİLER:
   BU DURUMDA OLAN TÜKETİCİLER, YASANIN YAYIMI TARİHİNDEN İTİBAREN 30 GÜN İÇİNDE BANKAYA YAZILI OLARAK BAŞVURMAK ÖN ŞARTIYLA,
   BORÇLARININ 4822 SAYILI YASAYA UYGUN OLARAK YENİDEN HESAPLANMASINI İSTEYECEKLERDİR.
   Yazılı Dilekçe Örneği
   …………………..Asliye Ticaret Mahkemesi Hakimliğine
   Dosya No………………..
   Hakkımda …. Dosya numarası ile mahkemeniz nezdinde dava açılmıştır. Davaya konu olan borcuma işletilmiş olan temerrüt faizinin, 4822 sayılı Yasanın geçici birinci maddesine göre yeniden hesaplanmasını, fazlaya dair haklarım saklı kalmak üzere arz ve talep ederim.
   İsim, İmza
   Kanunun yayımlandığı
   Resmi Gazete tarih/sayı: 14.03.2003/25048
   Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Web sitesinden iktibas edilmiştir

 4. fırat diyor ki:

  merhabalar

 5. fırat diyor ki:

  benim ttnete ait 570 liralık internet borcum var.öğrenciyim üzerime kayıtlı hiçbir mal varlığı yok.ttnete taksitlendirmek için başvurdum.ancak kredi kartına taksit yapabiirsiniz dediler.kredi kartım yok.ben ise elime geçeni 50 50 100 100 neyse verim dedim.olmaz dedi avukat.bu borç hk.yaşayacağım sorunlar neler olabilir?
  bu borcun yasal takiptten sonra katlayacağını söyledi.acaba borcu tahsil etmek içinmi korkutmaya çalışıyor avukat? ne kadar faiz gelir? ne yapmam gerekir yardımcı olun lütfen teşekkürler

 6. fırat diyor ki:

  şuan bir maaşımda yok.üstüme kayıtlı bir mal varığı da yok.ilerde işe gireceğim zaman maaşımdaan mı keserler bu borcu?yaşım 26

 7. zafer başar diyor ki:

  merhaba benim bankadan dolayı icra geldi icra kağıdı elime geçince avukatla konuşup parayı dört eşit takside böldüm ancak hiç bir taksidi ödeyemedim şuan elime hiç bir kağıt veya bildirim gelmedi acaba ne yapmam gerekiyor hapis veya aracıma yakalama gelebilirmi

  • ayhan diyor ki:

   icra dairesindemi taahhüt yaptın yoksa sadece avukatlamı görüşerek taksitlendirdin eğer icra müdürünün önünde taahhüt verdiysen hakkında taahhüt ü ihlal şucundan hakkında yakalama kararı çıkar ve borcun tamamı istenir, avukatta ise taksitlendirmen icra olayı devam eder üzerine ait mal varsa onlara haciz konur olmadı eve gelirler. en iyisi avukatla görüşüp anlaşmaya varmanız gerçi pek anlayışlı olmuyorlar, geçmiş olsun inşaalah tez zamanda kapatırsın

 8. güllü karakaya diyor ki:

  merhaba sürekli alışveriş yaptığım bir mağazaya 2010 yılında alınmış 323 tl. değerindeki borcun ödenmediğini 2012 yılında icra dairesine geçtikten sonra öğrendim beni konuyla ilgili avukat aradı 323 tl olan borcun 2.000 tl.olduğunu söylediler ve hemen ödemezsem haciz yoluna gidileceğini söylediler taksit yapamazlarmış ve sürekli hakaret ve tehtitlere maruz kalıyorum bu borcu icra dairesine gidip taksit yoluyla ödeyebilirmiyim çünkü avukat oldukça anlayışsız davranıyor ne yapacağımı bilemiyorum icra dairesine gitsem önüme ne kadar borç çıkacak onuda bilmiyorum sizden ricam konuyla ilgili yardımınıza acil ihtiyacım var ne yapmalıyım . saygılar.

  • ayhan diyor ki:

   taksit yapamazlar diye bişey yok mecbur yaparlar avukat taksit planı oluşturur taahhüt yani o icra dairesine gidilir icra müdürü tarafından mütabakat olur onaylanır taksitleri zamanında taahhüt verdiğiniz gün ödemeniz lazım, yalnız ödeme olmaz ise hakkınızda taahhütü ihlal davası açılır hakkınızda yakalama kararı çıkarılır ve borcun tamamını tahsil etme yoluna gidilir,geçmiş olsun sizede umarım tez zamanda kapatırsınız

 9. zeki diyor ki:

  işyeri sahibiyim vatandaş portalın kapanmasıyla müşretilerimin icra takiplerini göremiyorum bakabileceğim bi yer var mı acil yardımcı olursanız sevinirim

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.