Hgs sorgulama


Hgs bakiye borç sorgulama ödeme işlemleri

Hızlı Geçiş Sistemi dier bilinen adı ile kısaltılmış olarak HSG. Aslında otomatik geçiş sistemi gibi arkadaşlarım bende arabama aldım bu karttan. Tabiki en son 50 tl yüklemiştim. Adana yolunda iken geçiş yaptım içinde bakiyesinin olup olmadığını bilmeden, hemen cep telefonuma mesaj geldi 🙂 Annemlere gittiğimde diz üstü bilgisayarımı açtım ve sorgulama ödeme öğrenme işlemlerine ulaştım. Şimdi ilk kez bu sisteme kayıt olacakların daha önceden HSG kartının olması gerekiyor. Daha sonra hemen aşağıdaki linkten TC kimlik no ve kullandığınız e posta adresinizle birlikte bir şifre oluşturmanız icap ediyor.

HSG SİSTEMİNE KAYIT İÇİN >>>>>TIKLAYINIZ

Buraya kadar tamam kayıt olduktan sonra arkadaşlarım size aktivasyon için sistem mail adresinize bir link gönderiyor ona mailinizden tıkladığınızda üyeliğiniz aktive olmuş demektir. Ben aktive olayını yapamadım daha doğrusu mail bir türlü gelmedi heralde sistemde yoğunluk vardı bilemiyorum. Neyse sisteme hemen aşağıdaki bölümden giriş yaparak sorgulamalarınızı bakiye durumunuzu öğreniyorsunuz.

HSG SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN >>>>TIKLAYINIZ

ÖNEMLİ NOT: Yeni devrini aldığınız ve henüz eski plakası üzerinde duran araçlarla ilgili geçişte 50 küsür tl öpüleceksiniz mecburen. daha sonra yeni plakanız çıktığında büyük postanelere giderek eski plakadaki meblağın yeni plakaya aktarılması hususunu söylediğinizde yardımcı oluyorlar. Yani ilk geçişte verdiğniiz para yanmıyor bilginiz olsun.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)