Emlak vergisi borcu sorgulama ve ödeme


Tc kimlik numarası ile vergisi borcu emlak vergi borcu sorgulama ve borç öğrenme işlemleri

Arkadaşlarım www.gib.gov.tr adresi üzerinden emlak vergisi sorgulaması ve vergilerin ödenmesi olayını araştırdım. Gördüğüm ve incelediğim kadarı ile MTV lerin yatırıldığı bu servis üzerinden malesef emlak borçları sorgulanıp ödenemiyor. Yani genel olarak durum bu fakat yine misal bizim buradaki belediyenin resmi sitesinde yok ama Adana da bulunan bir kaç belediyenin bu tür işlemleri yaptığını öğrendim. Online şekilde internet sitelerinden ( belediyeye ait sitelerden ) sorgulama ve kredi kartı ile ilgili ödemeler yaptırılıyor.

Bu arada 2016 yılının Mayıs ayının son günü yani iki gün kadar bir zamanınız var 31.05.2016 tarihinde emlak vergilerinin ilk taksiti için son gündür bu zamanda ödeme yapabileceksiniz. Yine belirtmekte fayda var. Bağlı bulunduğunuz beldenin belediye sitesinden ancak var ise sorgulama ve ödeme yapabiliyorsunuz. Genel anlamda sorgulama malesef yok.

TCİLESORGULAMA.COM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)