Ssk ödemeleri sorgulama

Tc kimlik no ile adınıza yapılan ssk ödemelerini sorgulama öğrenme nasıl yapılıyor ?

En büyük sıkıntılardan biriside aldığınız net ücret üzerinden sigortalı gösterilmeme durumunuz. Yani bende bile öyle… Aldığım maaş 2,5 milyar iken ben asgari ücret üzerinden sigortalı gösteriliyorum. Bu durumun ilerideki emeklilik maaşına çok büyük etkisi var arkadaşlarım. Yani sezler ileride emekli olduğunuzda, asgari ücret üzerinden gösterildiğinizden dolayı düşük emekli maaşı alacaksınız. Ee yokmu bunun bir çözümü. Tabiki yok :) Yani işverenle ters düşmek ve işten çıkarılma riskini göze almak istiyor iseniz konuşabilirsiniz. Normalde aldığınız maaş üzerinden sigortalı gösterilmeniz gerekiyor ama işverennin ssk ödemelerinin, yüksek gösterilmeniz durumunda prim ödemelerininde bu doğrultuda yüksek olacağı düşünüldüğünde neden düşük gösterildiğiniz ortaya çıkıyor. Yani iş tamamen duygusal ( parasal ) :)

yardrim

Şimdi acaba işveren beni kaç gün göstermiş kaç para üzerinden yatırmış diyenler için olayı hemen anlatayım. Bu olay, yani anlatacağım şey iye aynı zamanda gösterildiğiniz prim ödeme gün toplamlarınıda görebileceksiniz. İşverenin sicil numarası, daha önce çalıştığınız işverenlerin yada işyerlerinin sizi ne kadar gösterdiğini kaç para ile ödeme yaptığını da tabiki görebeliceksiniz.

Olayı tam olarak çözmek için hem şifresiz hizmet dökümünüzü hemde prim gün sayısınza birlikte ödeme taban matrahınızı görmek için

TC İLE SSK SORGULAMA >>>>>> TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Tc ile gss sorgulama işlemleri nasıl yapılır başlıklı makalemizde gss borç sorgulama, gss tescil kaydı ve gss tescil kaydı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Ssk ödemeleri sorgulama ssk ödemeleri sorgulama,yhs-fullyhosted_003,sgk ödemeleri sorgulama,ssk ödemesi sorgulama,ssk ödemeleri görme makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

le = window.adsbygoogle || []).push({});
Ssk ödemeleri sorgulama makalesi Ana Sayfa, Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.