Sgk geri ödeme sorgulama

Sgk ssk geri ödemesi hakkında bilgiler

Sgk Kurumu’nun geri ödemesi ile ilgili bulduğum güzel bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyorum. sgkodemesi.com sitesine teşekkür ediyorum.

Sağlık alanında yapılan yenilikler her geçen gün insan hayatını daha yaşanılır bir hale getirerek, kolaylaştırmaktadır. Her bakımdan ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi adına günümüzde pek çok sigorta çeşidi bulunmaktadır. Eğer sigortalı değilseniz; bu alandan yararlanma imkanınız bulunmamakta. Emeklilik, tüm devlet hastanelerinden ücretsi muyene imkanı tanıyan sigorta bazı durumlarda imdadımıza yetişmektedir. SGK’nın bazı hususların bir araya gelmesi sonucunda insanlara yardımcı olması da oldukça güzel bir uygulamadır. Hasta bezi giderlerini karşılayan sgk geri ödeme sistemi ile hastanede kalan bir yakınınız varsa; bunun ücretini sosyal güvenlik kurumundan temin edebilmektesiniz. İnsanlara yardımcı olmak, onların işlerini daha da kolaylaştırmak adına yapılan uygulamadan yararlanabilmek adın bir takım evrakları sgk kurumuna iletmelisiniz.

 • Almış olduğunuz hasta bezi faturasını doğrudan kuruma vermelisiniz.logo
 • Reçete uzman doktorun kaşesi ile hazırlanmış bir reçete
 • Sağlık kurulu raporu
 • TC kimlik numarasının üzerinde bulunduğu kimlik fotokopisi.

Sgk geri ödemeden faydalanabilmek adına yukarıda listelediğimiz evrakları bir araya getirerek, sgk kurumuna teslim etmelisiniz. Devletin kurum ve kuruluşlarının insanlara sunmuş olduğu hizmetlere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. İhtiyaç sahiplerinin bazı durumlarda hastane masraflarını ödemekte zorlandıkları bilinmektedir. Hasta bezi masraflarını karşılayan bir uygulama olan sgk geri ödeme hizmeti pek çok insanın hayatını kolaylaştıracak niteliktedir.

Sigortalı olmanın günümüzde oldukça önemli olduğu düşünüldüğünde bu konuda sağlığımız adına yatırım yapmak da oldukça önemli bir konuma yerleşmektedir. Günümüzde sigortası bulunmayan bireylerin tamamının hastaneye gittiklerinde ücret ve masraf ödemeleri onlar açısından pek iyi değildir. Hastaneye her gidişinizde pek çok masraf ile karşılaşır, sürekli ödeme yaparsınız. Ancak; sigortanız olduğu takdirde hiçbir ödeme yapmadan hastaneden dilediğiniz gibi çıkabilirsiniz. Sigortalı olmak her bakımdan avantajlı bir şeydir. SGK kurumunun sunmuş olduğu bu hizmet bununla da sınırlı değildir. Bazı istisnai durumlarda insanlara yardımcı olmak amacıyla çeşitli uygulamalar ve kurallar doğrultusunda ödemeler yapılır. Bunlardan bir tanesi olan SGK geri ödeme yakınlarınızın, hastanede olması durumunda hastane masraflarına az da olsa katkı sağlayabilmek adına yapılmış bir uygulama niteliği taşımaktadır.

Sizde Online ve Hızlı Bir Şekilde SGK Geri Ödeme Hakkında Bilgi Alın ve İşlem Detayları Hakkında Bilgi Sahibi Olun!

Bir önceki yazımız olan Tc ile gss sorgulama işlemleri nasıl yapılır başlıklı makalemizde gss borç sorgulama, gss tescil kaydı ve gss tescil kaydı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sgk geri ödeme sorgulama sgk geri ödeme sorgulama,bez parası sorgulama,sgk geri ödeme,sgk bez parası sorgulama,sağlık geri ödeme sistemi makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

le = window.adsbygoogle || []).push({});
Sgk geri ödeme sorgulama makalesi Ana Sayfa, Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sgk geri ödeme sorgulama” için 3 yorum

 1. hakan bugancık diyor ki:

  sgk yatıyormu acaba

 2. esengül diyor ki:

  hasta olupta vefat eden birinin vefaatinden önce alınmış olan hasta bezinin parasını vefat durumunda ölüm raporu olunca bankadan alma gibi bir şansımız oluyormu yoksa ödeme ymapılmadığı taktirde medikale ödemeyi kendi cebimizden mi yapmak zorunda kalıyoruz bu konuda hemen bilgilendirirseniz memnun oluru

 3. İmren Yürük diyor ki:

  Biz uzun zamandır bu konuda uzdariptik. İnternette dolaşırken buiyimiş adında bir site buldum. ve sorunumu hallettiler. ama ilave para vermek zorundayım hasta bezi için. Çünkü sgk hepsini ödemiyor

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.