İşsizlik maaşı sorgulama


İŞKUR SGK İşsizlik maaşı süresi ne kadar sorgulama e devlet üzerinden öğrenme hakkında bilgiler

Öncelikle işsizlik maaşı hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. Öyle yada böyle işten ayrılan daha doğrusu iş akdi feshedilen işçi son 3 yılda çalışma gün sayılarına göre maaş alacaktır. Buna göre önceki yılda ( son üç yılda yani ) 600 prim gün ödemiş olanlar 180 gün 900 Prim gün ödemiş olanlar 240 gün 1080 ve daha fazla prim ödemiş olanlar ise 300 gün süresi ile işsizlik maaşı alırlar. Eğer çalışmanız son üç yılda 899 gün bile olsa siz yinede 600 gün üzerinden 180 gün maaş alacaksınız. Mutlaka 900 günü geçmeli ki 240 gün işsizlik maaşı alabilesiniz. Hesaplaması inanılmaz basittir. Zaten sizlere bunuda konuda yazıyorum. Bu rakkamlar 2013 yılının haziran ayının sonuna kadar geçerli. Asgari ücret değiştiğinde ona göre alacağınız ücret te değişecek. 

Konuyu 2015 tarihinde yeniden güncellediğimiz için bilgiler şu şekilde değişmiştir. En düşük İşsizlik maaşı bu yıl sonuna kadar 505 tl olup en yüksek rakkam ise 1011 tl olarak görünüyor. Yine de bu rakamların neti yansıttığını düşünmüyorum. Zira bana 450 küsür ödeme yapılıyor. Muhtemelen işsizlik maaşını hak ettiğiniz aydaki işsizlik maaşı ne ise ona göre ödeme yapılıyor bilginiz olsun. Şartları neler diye soranlar için aşağıdan yazalım bu şartlarıda.

 İŞSİZLİK MAAŞI ALMA ŞARTLARI

İşsizlik ödeneğini kimler alır.Öncelikle 1.şart İşten çıkarılmadan önce yani Hizmet akdinin feshinden önce  120 gün sürekli prim ödenmiş olunmalı yani son dört ay sürekli çalışılmış olmalı 2.şart ise son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödenmiş olmalıdır.3.şart işçi kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalınmalıdır.

 

İşsizlik maaşım bağlandı mı ?Nasıl sorgularım ?

Değerli tcilesorgulama.com misafirleri işsizlik maaşlarınızı şifresiz olarak sorgulayamazsınız. Yani işsizlik maaşım bağlandımı sorusuna net olarak cevaplar bulabilmek adına kesinlikle e devlet şifrelerinizi yok ise acilen edinmeniz gerekiyor. Hiç bir şekilde size işsizlik maaşlarınızı sorgulatıyarız şeklinde önünüze Google aracılığı ile çıkan sitelere itibar edipte TC kimlik bilgilerinizi kesinlikle vermeyin. Daha sonrasında bilgileriniz çalınacağından dolayı üzülebilirsiniz.

E devlet şifresi veren Postaneler 

Bunun için türkiye.gov.tr sitesi üzerinden e devlet şifreleri ile sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan linki hemen aşağıda veriyorum. Buradan işsizlik maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını, bağlandı ise ne kadar ücret alabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz BURADAKİ linkten maaşlarınızı da hesaplayabilirsiniz.Ama yaklaşık rakam verecektir net sonucu e devlet şifreleriniz ile aşağıdaki linkten öğrenin.

İŞSİZLİK ÖDENEĞİ SORGULAMA  MAAŞIM BAĞLANDI MI 

 

 

İncelediğiniz haber haricinde çalıştığınız iş yerleri tarafından sigorta hizmet ssk gün toplamlarınızı sorgulamak istiyorsanız Tc ile ssk sorgulama konumuza bakabilirsiniz.

Bu tür işlemlerin tamamı artık oturmuş ve milyonlarca vatandaşımızın kullandığı EDEVLET kapısı uygulaması  E-Devlet sisteme giriş kapısı üzerinden takip edilmektedir.

Sizlere verilen Tc kimlik bilgileriniz ve numaralarınızla ilgili her türlü sorgulamayı tc ile sorgulama  sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Lütfen sitemizi bu tür sorgulamaları yapmak isteyen tüm arnkadaşlarınıza tavsiye ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)