Fakirlik belgesi nasıl alınır ?


Fakirlik belgesi nasıl alınır, örneği var mı nereden alınır fakirlik yardımı nasıl alınır fakirlik yardımını kim verir ?

Sosyal yardımları almak üzere devlet tarafından verilen bir hak fakirlik yardımı… Bu yardımı alabilmeniz için öncelikle adınıza kayıtlı araba ev yani kısacası herhangi bir gayrimenkul yada taşınmaz olmamalı. Eğer bunlardan hiç birisi adınıza kayıtlı değil ise sizler kimliklerinizle birlikte oturduğunuz mahalle/semtin muhtarına kimliklerinizle giderek fakirlik belgesi almak ve fakirlik yardımından yararlanmak istediğinizi ifade ediyorsunuz.

fakirlik belgesi

Fakirlik belgesi verme yetkisi sadece Muhtarlara verilmiştir. Muhtarlar fakirlik belgesi alacak olan kişilerden hiç bir şekilde ücret talep edemez buna yetkileri yoktur. Para talep edilmesi durumunda valiliğe bu muhtarı şikayet edebilirsiniz. Muhtar eğer sizi tanıyor ise fakirlik belgesini hemen alabilirsiniz. bu belgeyi daha sonradan Valiliğe götürerek devletin sizin için vereceği tüm yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Sorgulama

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)