Araç hasar pert kaydı sorgulama

Araba alacaklar için en büyük sıkıntılardan birisi de kötü niyetli kişilerin kendi arabalarını orijinalmiş gibi göstererek araçların alıcılarını kandırmak oluyor. En azından araç alım satımcısı değilseniz bile kesinlikle araba almışsınızdır ya da sahibinden.com gibi siteler üzerinden bir araba satın almak istersiniz. Peki nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Alacağınız araba İstanbul'da ve siz diyelim ki Adana'dasınız. Arıyorsunuz " evet aracım kazasız ve orjinal " diyorlar peki gerçekten öyle mi.? Arabanın kazalı olup olmadığını oraya kadar gitmeden, masraf yapmadan kendinizde sorgulayabiliyorsunuz.

Özellikle 2. El araba alacak kişilerin mutlak suretle bu sorgulamayı yapması gerekiyor. Araba daha önce kaza yapmış mı nasıl yapmış kaç liralık hasarı var bu araba bana yarar mı gibi soruları kafasından geçiren her yeni ve ikinci araç alıcısı kişinin bu sorgulamayı yapması ve bilmesi gerekiyor. Öğrenmek istediğiniz aracın hasar geçmişini Turkcell, Vodafone ve Avea hattından 5664 numarasına kısa mesaj yazmanız gerekmektedir. Örnek: 34ABC34 plakasını başına ve sonuna bir şey eklemeden turkcell, avea ya da vodafone a sms le gönderin. (araç hasar sorgulama sms numarası 5664) Sonucu cebinize gelir.

Bir diğer yöntem de şasi no ile araç hasar sorgulama yapmaktır. Almak istediğiniz otomobilin ya da aracın şasi numarasını kısa mesajla turkcell, avea ya da vodafone a mesajla göndermeniz yeterlidir. Şasi no ile araç hasar sorgulama örneği: HASAR S 7D5XW81X45SD36900 şeklinde sms mesajı gönderin.

Konumuzla alakalı bizlere sormak istediğiniz her türlü sıkıntı ve sorun için bu konumuzun altında bulunan yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.Sizlere en sıka sürede bizlere ilettiğiniz sorun ve yardımla ilgili dönüleceğinden emin olabilirsiniz.

ARABANIN PERT KAYDI VAR MI ?

Alacağınız arabanın pert kaydı sorgulama işlemlerini iki farklı yol izleyer yapabilirsiniz. Bunlardan birincisi Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne girin ve alacağınız arabanın ŞASİ ve motor nosunu arada bir boşluk bırakarak yazın ve 5664 e gönderin.

Diğeride Tramer araç hasar kaydı sorgulama işlemi bunun için araç satıcısının tc kimlik bilgisine motor no şasi noya ihtiyaç duyacaksınız bilginiz olsun.

TC İLE SORGULAMAYorum Gönder