Hangi hallerde ve durumlarda işsizlik maaşı alınır alınamaz ?

Hangi hallerde işsizlik maaşı ödemesi kesilir ? Hangi hallerde işsizlik maaşı alınamaz ?

İşsizlik maaşı alan bir işçinin aldığı maaş ve ödemeleri hangi durumlarda kesilir ? Merhabalar değerli tcilesorgulama.com kullanıcıları işsizlik maaşı alan kişilerin aşağıdaki hallerde aldıkları işsizlik maaşı kesilecektir.

İşkur müdürlüğünden yada belediyelerden yaptığınız işe göre size teklif gelmesi fakat bunu sizin hiçbir şey belirtmeden reddetme,

Gelir getiren bir işyerinde çalıştıklarının  tespiti,

Yine  İşkur tarafından size meslek eğitime iştirak etmeniz istenmesi ve sizin de buna uymamanız durumlarında işsizlik ödeneğiniz kesilir.

Yukarıdaki bahsettiğimiz durumların sona ermesi ilede tarafınıza ödenmeyen işsizlik maaşlarının yeniden ödenmesine başlanır.

Kimler işsizlik parası hakeder

Kimler işsizlik parası hakeder

SON 3 YILDA 600 GÜN ÇALIŞMASI OLAN,İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ALIR
İşsizlik maaşı alabilmek için şartlar;

– Son 4 ay kesintisiz çalışması
– Son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödenmesi
– Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalınması

Eşinizin bu  şartları mevcut olduğundan işsizlik maaşı alabilir. Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün prim ödeyerek sürekli çalışmış olanlardan, son üç yıl içinde;

a) 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,

 

 

Bir önceki yazımız olan Kimler işsizlik maaşı alabilir başlıklı makalemizde işsizlik aylığı almanın şartları, işsizlik parası nasıl alınır ve kimler işsizlik aylığı alabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hangi hallerde ve durumlarda işsizlik maaşı alınır alınamaz ? işsizlik maaşı hangi durumlarda alınır,işsizlik ödeneği hangi hallerde alınmaz,işsizlik maaşı hangi hallerde alınır,işsizlik parası doğum yaptıktan sonra alınırmı,işsizlik ödenegi hangi hallerde alınır makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Hangi hallerde ve durumlarda işsizlik maaşı alınır alınamaz ? makalesi Ana Sayfa, İşsizlik kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.