TC İLE GSS BORÇ SORGULAMA

GSS BORÇ SORGULAMA

Kısaca GSS olarak adlandırılan şey aslında Genel Sağlık Sigortasıdır. Genel Sağlık Sigortası, geçtiğimiz yıllarda Hükümetimiz tarafından startı verilerek devreye alınan bir sistem. Bu sistemle az geliri olanların ( belirli kriterler ile belirleniyor ) devlet tarafından hastalık kaza durumlarında hastanelerden yararlanması için oluşturuldu. Aslında bir havuzda toplanan paralar ile geliri hiç bir şekilde hastaneye gitmeye elverişli olmayan, fakir vatandaşlarımız gözetilelerek yapıldı bu sistem. Tabiki bu sistem hayata geçtiğinde vatandaşlar olarak bizler işin ciddiyetini anlayamadık. Bir çok kişiye 250 tl ( en yüksek ödenecek aylık prim ) şeklinde borçlar gelmeye başladı.

 

Devletimiz gerek tv den gerekse internet mecralarından bu olayı duyurdu ve vatandaşlarına gss tescili yapmaları hususunu anlattı ise de en az 5 milyon vatandaşımızın bundan haberi yok ve sürekli borç kağıtları geliyor onlara. Bu arada yakında seçim olacağı düşünüldüğünde GSS PRİM AFFI konusu herkesin kafasını kurcalıyor. Bu af hususunu sizlere BURADAKİ konumuzdan detaylı olarak anlattık. Konu için SGK.NET sitesine teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Peki tc kimlik numaraları ile gss prim borcu sorgulanabiliyor mu ?

01.01.2012 tarihinden itibaren hiç bir şekilde GSS ye kayıt olmamış kişilerin borçları ister kayıt olsunlar isterse olmasınlar sistem tarafından otomatik olarak kendilerine borç yazılacaktır. GSS li oldum nasıl olsa hastaneye de gitmiyorum ne prim ödeyeceğim diye düşünenler yanılıyorlar. Zira onlarada primler borçları ile birlikte gelecek ve ödemek zorunda kalacaksınız. SGK sistemince başvuru yapmayanların gss tescili de otomatik olarak oluşturulacağından artık başvuru yapmamış iseniz bile otomatik olarak borçlarınız var bunu lütfen unutmayın. Peki sorgulam anasıl yapılıyor derseniz ?

GSS BORÇ SORGULAMA EKRANI >>>> TIKLAYINIZ

Evet ekran geldikten sonra

Sorgu Türü : DİĞER ÖDEMELER

Sorg TİPİ : GSS PRİM

Seçildikten sonra hemen aşağıdaki alana resimden de görüleceği üzere tc kimlik numaralarınızı yazmanız gerekiyor.

tc ile gss borcu sorgulama

Burada anlatılanlarla sizler gss primlerinizi sorgulayabilir ve aynı ekran üzerinden ödeme de yapabilirsiniz değerli tcilesorgulama.com kullanıcıları.

 

 

 

TC İLE GSS BORÇ SORGULAMA tc kimlik no ile gss prim borcu sorgulama,GSS TESCİL VE PRİM BORCU SORGULAMA,gss tc ile borç sorgulama,gss sorgulama şifresiz,gss prim borcu sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

TC İLE GSS BORÇ SORGULAMA makalesi Ana Sayfa, GSS kategorisinde yayınlanmaktadır.

“TC İLE GSS BORÇ SORGULAMA” için 2 yorum

  1. kerem gazioglu diyor ki:

    teşekurler bagkur

  2. avni kutoğlu diyor ki:

    arkadaşlar ben böyle bir kayıt hiç yaptırmadım sadece birkaç yıl evvel bir yazı geldi şimdi borç sorgulamaya giriyorum hatalı kod yazıyor bakamıyorum burdan nasıl öğrenmek mumkün

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.