Tc ile Gbt ( gebete ) sorgulama işlemleri

Gbt gebete sorgulama öğrenme işlemleri

Merhabalar Ben serkan bozna babam için GBT sorgulaması yapmak isityorum ama babam ayaklarından rahatsız. Acaba Adliye ye gitmeden herhangi bir site üzerinden gbt sorgulaması yapmam yada çıktı almam mümkün mü bunun hakkında sizlerden bilgi istiyordum.

Merhabalar Serkan Bey, Öncelikle şu anda içinde bulunduğumuz tarihte ( 28/05/2013) herhangi bir resmi kurum yada kuruluşun devlet sitesinin yani, üzerinden bu tür sorgulamalara güvenlik gerekçesi ile izin verilmiyor. Bu hususta size aşağıdaki bilgiler yardımcı olacaktır.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Daire Başkanlığı ile il, ilçe ve şube güvenlik kuvvetlerin bağlı bir birimdir. Emniyet, jandarma, polis, sahil gümrük ve gümrük müsteşarlığından oluşan bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan GBT (Genel Bilgi Toplama) birimdir. Sahil Güvenlik, Emniyet Teşkilatı, Jandarma ve Gümrük Müsteşarlığı  GBT (Genel Bilgi Toplama) sistemini ortaklaşa kullanılan bir birimdir. Ülke genelindeki vatandaşların kayıtlarının tutulduğu Genel Bilgi Toplama Merkezi, anayasadan aldığı hakla bilgi topladığından bu sistem dahilindeki tüm bilgiler tamamen yasaldır. Adli bir kaynak olmadan hiçbir kimse  GBT sistemi üzerinde bir işlem yapamaz.

GBT Sistemi dahilinde kaydı bulunan bir kişinin ilgili bilgileri, mutlaka şahıs hakkında çıkartılmış bir yakalama emri ya da şahıs hakkında “anayasa” tarafından verilmiş bir karar olmak zorundadır.

gbt kaydi

Gbt Sorgulama

Gbt sorgulama işlemini internet üzerinden yapmak yukarıda belirttiğimiz birimler haricinde yapmak imkansızdır.

Gbt sorgulaması yapmak için Adliye’lere yada www.bedk.gov.tr adresinde yer alan 27 Ocak 2012 tarihli ve 2012/83 sayılı  kararı belirterek emniyet müdürlüklerine başvurarak adli sicil kayıtlarını alabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Tc kimlik no ile avea borç sorgulama başlıklı makalemizde avea borç öğrenme, avea borç sorgulama ve tc ile avea borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Tc ile Gbt ( gebete ) sorgulama işlemleri gbt sorgulama,gbt sorgula,gebete sorgulama,yakalama kararı sorgulama,yakalama emri sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

le = window.adsbygoogle || []).push({});
Tc ile Gbt ( gebete ) sorgulama işlemleri makalesi Ana Sayfa, Genel kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Tc ile Gbt ( gebete ) sorgulama işlemleri” için 20 yorum

 1. hamza tekin diyor ki:

  gbt sorgulama

 2. kadir diyor ki:

  kactane dosyam var

 3. aysun diyor ki:

  eşim kayıp bulun masını ıstıyom ısın ucun da cınayet var

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Aysun Hanım,

   Bu durumu Emniyet Müdürlüğü ile görüşmeniz gerekiyor. Biz, bu hususta size malesef yardımcı olamıyoruz.

 4. burak diyor ki:

  mrb ben bugun adlı sıcıl kaydı aldım ve temız raporu aldım ama daha once bır ıftıradan dolayı acılmıs mahkemem war bunun yuzunden karakolda ıfade vermıs tım adlı sıcıl kaydımda hehangı bır sorun yok davam devam edıyor ama gbt de bu sıkıntı cıkarmı ?

  • Hüseyin diyor ki:

   Büyük bir ihtimalle olayın üzerinden belli bir zaman geçtiği için sabıkan silindi

 5. gülbahar yıldız diyor ki:

  gülbahar yıldız boçlarımı yasal yoldan ögrenmek istiyorum

 6. ramazan diyor ki:

  dosyalarıı nasıl ögrenebilirm ?

 7. ata diyor ki:

  slm adli sicil kaydı siliniyomu belli bi zaman sonra siliniyosa da kaç yıl sonra tşk

 8. abdullah diyor ki:

  merhabalar iyi günler dilerim ben şuanda yurtdışındayım gbt mı sorgulamak için Ne yapmam lazım aranmam varmı yokmu diye nasıl bilgi edinecegim ve e devlet şifremi nasıl alabilirim

 9. abdullah diyor ki:

  merhaba

 10. abdullah diyor ki:

  merhabalar ben şuan yurtdışındayım gbt mı nasıl sorgulaya bilirim aranmam varmı yokmu diye nasıl bilgi edinebilir ve e devlet şifremi nasıl alabilirim teşekkürler

 11. zıya sönmez diyor ki:

  merhaba bensuan hakımda acılan davanın sonucunu oyrenmek ıstıyorum

 12. mesut çavuş diyor ki:

  gebeemi istiyorum

 13. mesut çavuş diyor ki:

  gebete istiyorum facebook ma

 14. gülçin diyor ki:

  bir arkadaşımın aranması varmı diye merak ediyorum nasıl öğrenebilirim

 15. musa kaymak diyor ki:

  gbt mi istiyorum meilime cevapla

 16. abdulkadir murat diyor ki:

  10.11.2010 tarihinde karakola gitip şikayetçi olmuşdum bu şikayet GBT duruyor emniyet müdürlüğüne ğittim temiz cıkıyor ama adliyede duruyor GBT adliyeden sile bilir miyim

 17. sinan diyor ki:

  Merhabalar daha öncesinden bi mahkemem vardı uyusturucu ile ilgilie 2012 tarihnde felan denetimli serbestlik verdii kağıdı geldi gidemedimm gitmediğin taktirde idari para cezası uygulanacaktır denildii oyuzdenn noldu bilmiyorumm napmamlazım

 18. hasan telci diyor ki:

  aranmam varmı

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.