4500 günden ne zaman emekli olabilirim ?


Merhabalar değerli tcilesorgulama.com misafirleri, sizlere 3600 günden emeklilik konusunda gerekli bilgileri vermiştik. Bu konumuzda size örneklerle 4500 gün prim ile emekli olunabilmesi için aranan şartlardan bahsetmek istiyoruz.

Konuyla ilgili sizlere gerekli açıklamaları yazmadan önce, yaş haddinden emekli olma durumunun şartları, sigortalıya göre değişecektir bilginiz olsun. Örneğin yaştan emekli olmak için ne yapmak lazım prim gün sayısı kaç olmalı gibi sorularınızı öncelikle cevpalandıralım istiyoruz. Yaştan emekli olabilmek için ( yani 3600 günden emeklilik için ) sigorta başlangıç tarihi ve kişinin doğum tarihi önemlidir. 8 eylül 1999 dan önce sigortalı olanlar için 15 yıl sigorta ve 3600 prim gün sayısı 56-60 yaş arasında değişen aralıklarda yaş haddinden emekli olunabilirken, 08 eylül 1999 ile 1 mayıs 2008 arasında sigortalı olanlar ise 25 yıl sigorta ve 4500 prim gün sayısı ve 60 yaş şartı aranarak emekli olabiliyor.

Zaten 1 mayıs 2008 tarihinden sonra sigortalı olanlar ise 1 ocak 2036 ya kadar 5400 prim iş günü ile ancak 63 yaşında emekli olabiliyor. Sizlere belirttiğimiz bu şartlara göre devletin resmi sitesi üzerinden emekli olup olamayacağınızı sorgulamak için BURAYI TIKLAYIN ve ilgili bağlantıya giderek sizden sorulan bilgileri girip sorgulama yapınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - EMEKLİLİK SORGULAMALARI

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)