Tc ile e-devlet giriş ve dikkat edeceğiniz önemli hususlar


Bütün işlemlerin tamamı artık tek bir çatı altında toparlanmaya başlandı bile. Bu hizmetin adı e-devlet sistemi… Daha önceden şifresiz yapılan hiç bir işleme artık ulaşılmıyor. Sgk’nın resmi internet sayfalarında bile bir kaç sorgulama haricinde yapılan başkada birşey lok. Tamamı bu sistemile tüm vatandaşlara aktive edildi. Tc Kimlik numaralarınızı kullanarak E-Devlet kapısı üzerinden giriş yapabilir ve tüm işlemlerinizi bu sayede başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda bulunan giriş linki ile e-devlet kapısına girdiğinizde muhtemelen internet explorer, chrome, yada firefox gibi browserleri kullananlardan güncelleme yapmaları istenecektir. Bu sisteme girişin için kesinlikle gereklidir. E devlet sistemine giriş için şifre edinmeniz gerekliliğini söylememize umarım gerek yoktur. Zira şifreniz olmadan işlem yapamıyorsunuz. Sizlere aşağıdan bir kaç önemli husus hakkında da bilgi vermek istiyorum.

Kimlik no ile e devlet girişi için  Öncelikle Tc Kimlik numarasını kullanarak edevlet girişi için >>> TIKLAYINIZ 

Bu sayfaya başarılı şekilde giriş yapabilmeniz için JAVA eklentisini indirmeniz ve kurmanız gerekiyor arkadaşlarım. Bunun için sizlere java’nızın tam olarak çalıp çalışmadığınızı ve indirme yapabileceğiniz linkide veriyorum. JAVA güncellemesi içen >>> TIKLAYIN ( CHROME İÇİN ) JAVA güncellemesi için >>> TIKLAYIN  ( GERİ KALAN BROWSERLER İÇİN BUNU İNDİREBİLİRSİNİZ )

Önemli Hatırlatma: Değerli tcilesorgulama.com kullanıcıları, sizler internet ortamından bütün sitelere güvenerek işlem yapmak istiyorsunuz. Buna, birde Türk insanının aceleciliği ve hemen olsun yaklaşımı eklendiğinde, bazı durumlarda zarar görebilirsiniz. Bunu açıklamak istiyorum sizlere, öncelikle devletin resmi siteleri haricinde google amca tarafından birinci sayfada yer alan bir kaç siteden bahsedeceğim. Ücretsiz şekilde sigorta hizmetlerinizi, gün toplamlarınızı söyleyen siteler var bunlara asla itibar etmeyin.

Zaten kimlik bilgilerinizi girdiğinizde sorgulama yaptığıınızda sayfa 1 dakika dönüyor ve hiç birşey çıkmıyor. Sorgulamaların yapılması sadece referans numarası ile, büyük hastaneler tarafından yapılıyor. Her defasında bir referans numarası izini devletin resmi sayfalarına bırakıyor bu büyük hastaneler. Dolayısı ile bu küçük çapulcu arkadaşların sözüm ona bedava işlem yapıyoruz diyen dallamaların tuzağına düşmeyin arkadaşlarım. Bunlar hangileri derseniz hemen bi iki adres vereyim sizlere. Bu siteler googlenin gözünden kaçmış ve ilk sayfada yer alıyorlar. İş, tamamen düzmece ve kandırmacadan başka birşey değildir.

AŞAĞIDAKİ SİTELERE BİLGİLERİNİZİ ASLA GİRMEYİN ! 

tcilessksorgulama.net

sgkbilgilendiricisi.com/

Bu iki sitede sizlerin kimlik bilgilerinizi alıyor olabilir. Bu tür siteler sigortalılık hizmet sürelerinizi asla sorgulatamazlar. Hayır bilginiz olsun sonra üzülmeyin ! Bu arada ilk verdiğim çakal arkadaşta sorgulatıyor gibi görünüyor hooop andan sonra hedef bir konuya gönderiyor oradan e devlet sisteminin linkini veriyor. Çakallık işte başka birşey değil 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - E-DEVLET SORGULAMALARI

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)