Edevlet şifresi sorgulama

E devlet şifresi sorgulama öğrenme – E devlet şifresini kaybettim unuttum bunu bir yerden sorgulayıp öğrenebiliyor muyum ?

E devlet kapısı üzerinden sizler için yapılabilecek her türlü edevlet işlemlerinin anlatıldığı yeni bir site oluşturdum arkadaşlarım. Bu site üzerinden e devlet sorgulama işlemlerinin tamamını zaman buldukça araştırarak ve inceleyerek sizlere anlatıyorum. Buradan sizlerin konuları daha iyi anlayabilmeniz için olabildiğince anlaşılır yazmanın yanı sıra resimlerle de bu anlatımlarımı destekliyorum. Yani çok basit şekilde öğrenebiliyorsunuz.tcilesorgulama

Şimdi herkesin merak ettiği bir hususa açıklık getirmek için bu konuyu yazıyorum. Bakın değerli arkadaşlarım, eğer sizler e devlet şifrelerinizi kayıp etti iseniz, bunu kesinlikle bir yerden sorgulayabilme yada şifreyi kurtarma yada maile gelen bir kod ile yeniden aktive etme değiştirme işlemlerini kesinlikle yapamıyorsunuz. Devlet, güvenlik gerekçesi ile bu konunun üzerinde duruyor ve şifresini unutanlar için yeni şifre talebi gerektiğini açıklıyor. Yani sizlerin şifreleri kayboldu ise geçmiş olsun, yenisini almaktan başka yapabileceğiniz birşey yok. Tcilesorgulama.com Haa olaki karşınıza bir site çıkar işte sorgulayın vs der, sizlere kimlik bilgileriniz için alan koyar vs, bu tür sitelere itibar etmeyiniz. Kişisel bilgilerinizi devletin siteleri haricinde hiç bir yere girmeyiniz. Şifre kayıp ise 2 tl ödeyerek PTT müdürlüklerinden yenisini almaktan başka yapabileceğiniz birşey yok.

E devlet şifresi kayboldu ise nereden nasıl alınır ? Nelere dikkat etmem gerekiyor ?

PTT Müdürlük’lerinden başka bu şifreleri edinebileceğiniz bir yer yok. Cüzi bir ücret ödeyerek ilk defa yada kaybetti iseniz yeniden yine PTT müdürlüklerinden alacaksınız. Ha ben bu şifre karışık nası değiştireyim diyorsanız. PTT müdürlüklerinden ilk kez aldığınız şifreleri, sisteme giriş yaptıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden zaten önünüze uyarı çıkıyor. İşte o zaman değiştirip 3 ay süre ile kullanabilirsiniz. Şifrenizin geçerlilik süresi güvenlik gerekçesi ile yine bu sistem üzerinden değiştirilmeli bunu zaten dediğim gibi size uyarı olarak veriyor. En iyisi yapacağınız işlem şu E devlet şifrelerinizi alacaksınız. Sisteme giriş yapıp unutmayacağınız şekilde değiştireceksiniz.

Saygılar sunuyorum. TCİLESORGULAMA.COM

Kaynak: E devlet şifresi neden nasıl alınır ?

Bir önceki yazımız olan Adıma kayıtlı kaç hat var ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Edevlet şifresi sorgulama e devlet şifresi sorgulama,edevlet şifresi sorgulama,e devlet şifre sorgulama,e devlet şifremi unuttum,devlet şifresi sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Edevlet şifresi sorgulama makalesi Ana Sayfa, E-DEVLET SORGULAMALARI kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Edevlet şifresi sorgulama” için 7 yorum

 1. LÜTFİ diyor ki:

  ssk da kac günüm var

 2. ahu güzay orgun diyor ki:

  şifremi hatırlayamadım

  • admin diyor ki:

   Selamlar Ahu Güzay Orgun, E devlet şifresini hatırlayamadı iseniz yenisini almak yada hatırlamaktan başka çareniz yok. Kurtarma seçeneği maile bildirim vs yok bilginiz olsun :)

 3. mehmet diyor ki:

  şifremi unuttum

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Mehmet Bey,

   E devlet şifresini unuttu iseniz yapacağınız tek şey 2 tl verip yeni şifre almaktır. Unuttuğunuz yada kaybettiğiniz şifreyi başka yerden almak, sıfırlamak vs mümkün değildir yenisini alacaksınız.

   Saygılar.

 4. mehmet diyor ki:

  sgk sorgulama

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.