Edevlet ile src sorgulama

e devlet şifresi ile src sorgulamalasının nasıl yapılacağını anlatıyoruz

E devlet ile src belgesi sorgulama sınav sonuçları ulaştırma bakanlığı ile ilgili yapılabilecek işlemler. E devlet ve src belgesi için gerekli olan evraklarla birlikte bilgileri aldığımız edevletilesorgulama.com sitesinde yazanları aynen sizlere veriyorum arkadaşlarım.

 

E devlet şifresi ile src muafiyetli src belgesi alınabilirliliği sorgulama işlemleri Ulaştırma Bakanlığının projelerinden SRC sorgulama işlemlerini sizlere anlatmaya çalışayım.
Kişisel verilerinizin korunması adına biraz dan sizlere vereceğimiz link haricinde bir yere kişisel bilgilerinizin girilmemesini önemle hatırlatıyoruz değerli arkadaşlarım. Bu vesile ilede SRC İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR neler sizlere onları da yazalım…
srkc belgesi srkc belgesi
1- 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ C, D, E SINIFI EHLİYETİN FOTOKOPİSİ 2- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ 3- 2 ADET FOTOĞRAF(FOTOĞRAF BOYUTU:4,5 x 6 cm ) 4- KİMLİK ÜCRETİNİN YATIRILDIĞINI GÖSTERİR DEKONT 5- SRC 1, SRC 2,SRC 3, SRC 4 TÜRLERİNDEN HANGİSİNİ İSTEDİĞİNE DAİR DİLEKÇE C,D,E SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNDEN HERHANGİ BİRİSİNE SAHİP OLMAYANLAR İSE(B SINIFIEHLİYETİ OLANLAR), 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINDANALINMIŞ, ÇALIŞTIĞI İŞYERİ, ÜNVANI VE SÜRELERİNİN BELİRTİLDİĞİ YAZI, VEYA TÜRÜ EN AZ T2 OLAN TİCARİ TAŞIT KULLANMA BELGESİNDEN EN AZ BİRİNİ İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR. SRC 1 (ULUSLARARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI) SRC 2 (ŞEHİRLER ARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI) SRC 3 (ULUSLARARASI EŞYA-YÜK TAŞIMACILIĞI) SRC 4 (ŞEHİRLER ARASI EŞYA-YÜK TAŞIMACILIĞI) 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE C VEYA D SINIFLI EHLİYETE SAHİP OLANLAR, SRC2,SRC 3, SRC 4 BELGESİNDEN İSTEDİĞİNİ TALEP EDEBİLİRLER. 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE E SINIFLI EHLİYETE SAHİP OLANLAR, SRC 1, SRC 2, SRC3, SRC4 BELGELERİNDEN İSTEDİĞİNİ TALEP EDEBİLİRLER. SRC 1 BELGESİNİ ALANLAR SRC 2 BELGESİNİ ALMIŞ SAYILIRLAR SRC 3 BELGESİNİ ALANLAR SRC 4 BELGESİNİ ALMIŞ SAYILIRLAR   YUKARIDAKİ ŞARTLARI HİÇBİR ŞEKİLDE SAĞLAYAMAYAN KİŞİLER SRC BELGESİ ALABİLMEKİÇİN “EĞİTİM” ALMAK DURUMUNDADIR.
SRC Belgesi Sorgulama Adresi : SRC BELGESİ SORGULAMAK İÇİN İZLENECEK ADIMLAR : https://www.turkiye.gov.tr/ Yukarıdaki adrese giriyoruz, üst kısımda sisteme girişi tıklıyoruz https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/sifreGiris gelen ekranda  e-devlet şifresi  olan bölümü tıklıyoruz. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/sifreGiris?actionName=sifreGiris T.C.KİMLİK NO ve ŞİFREMİZİ GİRİYORUZ. sisteme girdikten sonra ekranın solundaki SUNULAN HİZMETLER‘i  tıklıyoruz . Açılan bölümden Aşağı kısımlara doğru Ulaştırma Bakanlığının altında

Mesleki Yeterlilik İşlemleri(SRC/ODY/ÜDY)Yorum Gönder