Gayrimenkulum var mı ? Tc ile tapu sorgulama işlemleri


Özellikle satın aldığınız yada satın alma sürecinde tapunun gerçek anlamda sizinle muhattap olan asıl satıcıya mı ait yoksa başka bir kişiye mi ait olduğunu bu sorgulama ile yapabilirsiniz. Tabiki tapu kaydı kimin adına ise alacağınız yer ile alakalı o kişiyle muhattap olmak, kandırılmamak ta önemlidir.

Buna son derece dikkat etmek gerekiyor. Tabiki internet siteler üzerinde bir çok sorgulama bilgisi mevcut olsada biz sizlere ivedilikle ve kolay ca çabucak ulaşacağınız bilgileri vermek istiyoruz. İnternet üzerinden herhangi bir şekilde tapunun kime ait olduğu bilgilerine ulaşmanız mümkün değil.

Bunun için tapunun fotokopisini edinmeli ve tapunun bağlı bulunduğu tapunun bağlı bulunduğu daireye giderek sorgulama yapınız ve internet siteleri üzerinden kesinlikle kişisel bilgilerinizi yada tc kimlik numaralarınızı asla ama asla vermeyin. Bu tür bilgilere lütfen itibar etmeyin.

Sizler sadecece internet üzerinden tapu harçlarını sorgulayabilirsiniz ki onud ahemen aşağıda bulunan link üzerinden rahatlıkla yapmanız mümkün.

Tapu Harç Sorgulama https://www.turkiye.gov.tr/tapu-harc-sorgulama İnternet siteleri üzerinden işlerinizi kolaylaştırak bilgileri verirken birazda doğru bilgileri vermek gerekiyor, sağdan soldan toparlayıp siteye yapıştırmak yerine biz tcilesorgulama.com olarak sizlere tüm bilgileri güncel ve doğru olarak sunmayı hedefliyoruz. Saygılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - DİĞER SORGULAMALAR

Kimdir Admin

" Tc İle " kelimesi ile sitesini açmış ve insanlara olabildiğince özgün ve resimli anlatarak konular sunan, doğru şekilde sorgulamaların nasıl yapılacağını anlatmayı sizlere ilke edinen. Çarpmada etkisiz, toplamada yutan eleman :)