Tc ile adli sicil kaydı sabıka kaydı sorgulama

Her zaman belirttiğimiz üzere, kişisel bilgilerinizin yada özel bilgilerinizin yer aldığı bağzı işlemleri henüz e-devlet yada turkiye.gov.tr gibi siteler üzrinden sorgulamanız mümkün değil. Bu tür durumlar özel olduğundan dolayı internet ortamından bu işleri yürütmeniz söz konusu değildir. Buna yönelik olarak hazırlanan işte tc kimlik numaranızı girin sicil kaydınızı, sabıka kaydınızı sorgulatalım gibi yazılan hiç bir şeye itibar etmeyin ve inanmayın. Kesinlikle kişisel bilgilerinizi bu tür sitelere girmeyin arkadaşlarım.

adalet

Merkezi adli sicil kaydı sorgulamaları online şekilde yapılmamakta, bunun için şehirlerinizde bulunan Adli mercilere başvurarak aşağıdaki kayda uygun yada yakın bir dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu dilekçeler matbuda olabiliyor kırtasiyelerden yada Adliye Çevresinden sorabilirsiniz.

…….. MÜDÜRLÜĞÜNE

 

………… şu sebepten dolayı şuraya verilmek üzere, adli sicil sabıka kaydımın olup olmadığını gösterir bir belge gerekmektedir.

Bu belgenin tarafıma verilmesini saygılarımla arz ederim.

 

TARİH

İSİM SOYİSİM VE İMZA

Şeklinde doldurulacak dilekçelerle ancak almanız mümkün olacaktır. Hatta bu sicil kayıtlarını bizzat sicil kaydını isteyen kişi gidip alacaktır. Yani böyle karşınıza site yada siteler çıkar ve sizden bigiler talep edip gelin kaydınızı verelim diyorsa İNANMAYIN !

NOT :

Adli Sicil Yönetmeliğinin 4. maddesine göre;
Hakkında Türk mahkemeleri veya yabancı ülke mahkemeleri tarafından kesinleşmiş ve Türk hukukuna göre tanınan mahkûmiyet kararı bulunan Türk vatandaşları ile Türkiye’de suç işlemiş olan yabancılara ait bütün adlî sicil kayıtları, Genel Müdürlükteki merkezî bilgi işlem sisteminde tutulur. Anılan kayıtların güncelleştirilmesi, düzenlenmesi, düzeltilmesi ve onLine sistemle mahallî adlî sicillere ulaştırılması görevi de merkezi adlî sicil tarafından yerine getirilir.

Bir önceki yazımız olan Tc ile tapu sorgulama işlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tc ile adli sicil kaydı sabıka kaydı sorgulama sabıka kaydı sorgulama tc ile,adli sicil sorgulama,tc kimlik no ile adli sicil sorgulama,sabıka sorgulama tc ile,sabka kayd sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Tc ile adli sicil kaydı sabıka kaydı sorgulama makalesi Ana Sayfa, DİĞER SORGULAMALAR kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Tc ile adli sicil kaydı sabıka kaydı sorgulama” için 2 yorum

  1. ali ihsan diyor ki:

    öyle gerekiyo

  2. bülent kederoglu diyor ki:

    adli sicil adliyede yok çıkıyor gbt’de var çıkıyor askerden önce ufak sicilim var yaş 38 askerlikle birlikte 20 yıl yapıyor işkenceyle yanımdaki arkadaş hırsız diye benide hırsız damgası vuruldu ve 20 yıl sonra bu karşıma çıktı eşim eşyalarımı çocugumu alıp ilk kocasına kaçtı bende konuşmaya gittim problem çıktı ve tuzaga düştüm akıllı bir adam oraya gitmezdi sonuç olarak hüküm yedim eskiden sabıkam olması sebebiyle kimseye ispat edemessin sabıkam bana göre yok

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.