Sigorta başlangıcı öğrenme

Tc kimlik no ile ilk sigorta başlangıç tarihini öğrenme iş başlama tarihi sorgulama hakkında bilgiler

Yeni sigortalı olanlar için bu bir sorun değil çünkü tc kimlik numaralarına otomatik olaraktanımlanıyor sigorta numaraları. Bu konuyu eskiden sigortalı olmuş, tevellütü eski olan vatandaşlarımız için açmaya karar verdik. Daha önceden Devlet ile olan ilişkilerin gerek yoğunluğu, gerek karışıklığından mıdır nedi bilemiyorum, çok sayıda sigorta numaralarımızın olmasının yanı sıra bu işler bu kadar kolay değildi. Örneğin benim babamın 4 tane sigorta numarası çıktı. 1973 yılında almış 1975 te almış…. Neyse tüm numaraları bir dilekçeye yazarak şu nmarada birleştirilmesini istiyoruz dedik te allahtan tek numarası oldu. Gerçi babam şimdi emekli oldu. Darısı sizin başınıza :)Ne yapacaksanız bu kadar parayla.

İlk sigorta girişimi nasıl öğrenebilirim ?

Gayet basit vatandaşlar, kimlik yanınızda mı tamam yanınızda o zaman aşağıdaki linke tıklıyorsunuz.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

ilk-sigorta-giriş-tarihini-öğrenme-600x334

Bundan sonra sırasıyla, resimde de görüldüğü gibi size sorulan soruları cevaplayıp sorgula diyorsuinuz. Menüden de hizmet sorgulamaya bakarak işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Tc ile isim sorgulama başlıklı makalemizde ad ile ssk sorgulama, hizmet sorgulama ve isim ile sgk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sigorta başlangıcı öğrenme sigorta başlangıcı,sigorta başlangıcı sorgulama,sigorta başlangıcı öğrenme,sigorta numara renme,ssk başlangıcı makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Sigorta başlangıcı öğrenme makalesi Ana Sayfa, DİĞER SORGULAMALAR kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sigorta başlangıcı öğrenme” için 8 yorum

 1. MÜBERRA SEÇİL ÇELİK diyor ki:

  ssk prim gün sayımı öğrenmek istiyorum lütfen….

 2. kadir diyor ki:

  ssk başlangıç tarihini öğrenmek istiyorum

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Kadir Bey,

   Konumuz ssk başlangıç tarihini öğrenmenin ne şekilde yapıldığını anlatıyor. Sorun tam olarak nedir yardımcı olalım size ?

   Saygılar.

 3. İlknur Harorlı diyor ki:

  merhaba;

  1996 yılında 3 ay süre ile bir yerde çalışmıştım. Bu işletme sigorta girişimi yapmış ama birgün bile para yatırmamışlar. 2000 senesinden sonra prim günlerim başlıyor. Buna göre emeklilik tarihine bakarken hangi tarihi dikkate almalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

 4. eren diyor ki:

  İlknur Harorlı hanımın benzer durumu bendede mevcut. cevap alabilirsek seviniriz.

 5. meyrem beker diyor ki:

  1990yılın da çalıştım sigorta başlangıcım varmı?

 6. mehmet ünal diyor ki:

  1996 da yaklaşık 2 ay kadar bir firmada çalışmıştım ve sigorta girişimi yapmışlardı , ancak sigorta başlangıç tarihim 1998 görünüyor .Ne yapabilirim ? .

 7. Beyza Poyraz diyor ki:

  Sigorta başlangıcını öğrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.