Kaç ay çalışan işsizlik maaşı ödeneği alır

Bir işyerinde kaç ay çalışırsam işsizlik maaşı alabilirim ?

Sizler için ben bugün bir konu araştırdım. Tanıdığım birisi kaç ay çalışyırsam işsizlik maaşı alabilirim gibi bir soru iletti bana. Eee böyle bir siten olurda araştırmaz mısın :) Araştırıp kendisine ilettim buradan da sizlere paylaşmak istiyorum. Bu konuyu sgk.net sitesinden alıyorum kendilerine teşekkür ediyorum.

Kaç ay çalışırsam yada çalışytıktan kaç ay sonra işsizlik maaşı alırım alabilirim ?

Merhabalar ben Derviş AKGÜNDÜZ, siteniz sgk.neti öncelikle çok başarılı buluyorum. Çalışmalarınızla bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Benim sorum şu, ben şimdi bir firmada 16,5 aydır çalışıyorum 17. aya girdiğimde işten çıkacağım tarafıma bir ay önceden bildirildi. Acaba ben işsizlik maaşını hakediyor muyum ? İşsizlik maaşını ne kadar süre çalışırsam alabiliyorum ? Saygılar Derviş AKGÜNDÜZ.

issizlik parasi

Sayın AKGÜNDÜZ, iyi dilekleriniz için teşekkür ediyoruz. Elimizden geldiğince güncel ve doğru bilgileri, yalın bir anlatımla sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu yolda yürürken, sizden gelen yorumla, gerçekten iyi bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Sorunuzun cevabına gelince; İşsizlik ödedeğinden yararlanabilmeniz için bağzı şartlar var bunun için,

SON ÜÇ YIL İÇİNDE işten ayrılmama tarihinden önce 120 gün kesintisiz olmak üzere toplamda da 600 gün prim ödemiş olunması gerekiyor sizin adınıza. Ayrıca ya işverenin haklı bir neden yokken çalışanın işine son vermesi yada çalışanın haklı bir sebep göstererek işten çıkması gerekiyor. Aslında siz buna uyuyorsunuz ama 17 ay çalışmanız 600 günlük prim gün sayısını doldurmadığı için malesef işsizlik ödeneği alamayacaksınız.

Saygılarımızla,

SGK.NET

Kaynak: Kaç ay çalışırsam işsizlik maaşı alırım?

Bir önceki yazımız olan Sigorta başlangıcı öğrenme başlıklı makalemizde ilk sigorta başlangıç tarihi sorgulama, ilk sigorta girişimi nasıl sorgularım öğrenebilirim ve şifresiz sigorta başlangıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaç ay çalışan işsizlik maaşı ödeneği alır işsizlik maaşı kimler alabilir,issizlik maasini kimler alabilir,issizlik maasi almak icin ne kadar calismak gerekir,işsizlik maaşı almak için kaç gün çalışmak gerekir,işsizlik maaşı almak için kaç ay çalışmak gerekiyor makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Kaç ay çalışan işsizlik maaşı ödeneği alır makalesi Ana Sayfa, DİĞER SORGULAMALAR kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Kaç ay çalışan işsizlik maaşı ödeneği alır” için 8 yorum

 1. bedir diyor ki:

  ben ocak ayından beri işsizlik maaşi alıyorum daha kaç ay alacam bunu merak ediyorum

 2. nizamettin diyor ki:

  mrb son üç yıl içerisinde 600 gün pirimi doldurdum ama işyerinden çıkış alıp üniversiteye kayıt yaptırmam gerekiyor öğrenci olduğum zaman işsizlik ödeneğinden yararlanabilirmiyim teşekkürler

 3. muhammed diyor ki:

  ben burger king te 01.10.2012 de başladım 19.29.2013 te iştten çıktım işsilizmaaşı alanilirmiyim ;?

 4. isim önmli değil hak önemli diyor ki:

  274 gün çalıştım işten haberim olmadan çıkartıldım. ama işşizlik ödeneği başvurusu yapamadım 1 ay içinde olması gerekiyordu . 2 ay oldu işten çıkalı yeni öğrendim.. benm şimdi gitsem işkur binasına başvuru yapma hakkım varmı işşizlkik maaşı alabiliyormuyum lütfen yardımcı olun.. ?? teşekkür şimdiden

 5. tuba diyor ki:

  ben 19.03.2011 tarihinde işe başladım. toplam 1145 prim günüm var. 25.02.2014 tarihinde işten çıkışım yapılacak. işsizlik maaşı alabilmem için 3 yılımı doldurmam mı gerekli, değilse ne kadar işsizlik maaşı alabilirim acaba, yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

 6. mesut diyor ki:

  ben 600 gunumu doldurdum ama ayagımda platın oldugundan ıs yerınden ayrılmak durumundayım acaba isizlık maası alırmıyım

 7. mahi koç diyor ki:

  mrb ben çalıştıgım iş yerinden iş kazası nedniyle çıktım hala ssk pirimim yatıyor ancak dördüncü ayda kesilecek işe başlayış tarihi 08_03_2013 tarihi daha öncedende çalıştım aynı şirkette 2007 yedi gibi ancak ne kadar primim var bilmiyorum bu durumda 600 gün sayılırmı işsizlik maaşı alabilirmiyim yada ne yapmam lazım tşklr saygılarımla

 8. Ugurikican diyor ki:

  2012 nin 8.ayindan 12.ay sonuna yani toplamda 150 gunum 2013 te 247 gunum 2014te 79 gunum 2015 te 150 gunum var issizlik maasi alabilirmiyim?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.