Engelli raporu için gerekli evraklar

2022 Engelli maaşı için gereken belgeler evraklar nelerdir ?

Engelli raporu için engelli maaşı için gereken belgeler ve evrakların neler olduğ hususu bir sitede açıkça anlatılmış bizde bu siteden sitemize ekleyerek sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

2022 Engelli Özürlü maaşı almak için hangi evraklar düzenlenmeli ? Tam olarak nereye başvuru yapılmalıdır ?

Daha önceden ilgili bu kadın sadece 65 yaşını doldurmuş, bakıma muhtaç, ve kimsesiz vatandaşlar için çıkarılmış ise de, bu kanun genişletilerek ( ek maddeler de eklenerek ) bugünkü halini almışve özürlü vatandaşlarımızıda kapsamıştır.

2022 basvurusu

Öncelikle birşeyin altını çizmek istiyoruz. Biraz sonra sizlere vereceğimiz belge ve başvuru şartlarını okumadan önce şunu bilmelisiniz ” Özürlü aylığı almaya hak kazanmış gibi evraklarda işlem yapanlar yada görünenler bunun tespiti halinde ödenen aylıklar % 50 fazlası ile geri alınır ve ayrıca genel hükümlere göre de ceza kovuşturması yapılır “

2022 YE NASIL BAŞVURU YAPACAĞIM ?

* Kaymakamlık müdürlüğüne gidilip başvuru forumu alacaksınız.  Sitemiz Üzerinden İndirebilirsiniz

2022 SAYILI KANUNA GÖRE BAŞVURU FORMU EK-1 >>>>> TIKLAYINIZ ( SAYFAYI FARKLI KAYDET İLE MASA ÜSTÜNE İNDİREBİLİRSİNİZ )

2022 SAYILI KANUNA GÖRE BAŞVURU FORMU EK-2 >>>>> TIKLAYINIZ

* Sağlık Kurulu Raporu Alacaksınız ( Devlet hastanesine sorunuz )

* 3 Adet resim ile birlikte,

Şehrinizdeki kaymakamlık binasına giderek başvuruda bulunacaksınız.  Eğer müraccatınız kabul edilir ise 3 aylık dönemler halinde ödemeler tarafınıza yapılacaktır.

Herhangi bir sosya güvenceniz yok ise ve özürlü iseniz sizlere Kaymakamlıklarda oluşturulan Beyaz Masa, gerekli bilgileri verecektir. Dosya takibi için de ayrıca 2022 dosya takibi konumuza bakabilirsiniz.
2022sorgulama.com

Bir önceki yazımız olan Emekli sandığı evrak takibi 2022 başlıklı makalemizde 2022 emekli maaşı sorgulama, 2022 emekli sandığı evrak takibi ve 2022 evrak takibi hakkında bilgiler verilmektedir.

Engelli raporu için gerekli evraklar özürlü raporu sorgulama,engelli raporu sorgulama,özürlü rapor sorgulama,özürlü sağlık kurulu raporu sorgulama,özürlü sağlık raporu sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


BENZER KONULAR

Engelli raporu için gerekli evraklar makalesi Ana Sayfa, 2022 emekli kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Engelli raporu için gerekli evraklar” için 1 yorum

  1. kamber ateş diyor ki:

    %40 epilesi hastalığı raporum var. Kaç iş gücü vekaç seneden emekli olurum. 01.08.2006dan başlayarak sigortam var.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.